Žiju si jako Putin a Medveděv, popisuje Navalnyj pobyt v nové věznici

Dlouhé sezení na tvrdé lavici pod portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina v rámci „výchovných aktivit“ nebo šití na šicím stroji je nyní běžnou náplní dne vězněného ruského kritika Kremlu Alexeje Navalného. Opozičník byl minulý měsíc převezen do trestanecké kolonie se zvýšenou ostrahou a na Twitteru popsal poměry v novém zařízení.

„Žiju si jako Putin a (bývalý premiér a prezident Dmitrij) Medveděv,“ píše Navalnyj a vysvětluje, že jeho budovu lemuje šestimetrový plot, „takový, jaký jsem viděl jen při našem zkoumání paláců Putina a Medveděva“.

„Putin má ministry, kteří na něj šest hodin čekají, a moji právní zástupci musí počkat pět až šest hodin, aby se se mnou viděli. Mám v budově reproduktor, který hraje skladby jako ‚Sláva službě v FSB (ruská tajná služba – pozn.) a myslím si, že tomu tak má i Putin,“ žertuje Navalnyj, podle kterého tím podobnost mezi jeho a Putinovým životem končí.

Letos v březnu byl Navalnyj odsouzen k devítiletému trestu za podvod a pohrdání soudem. Ještě dříve mu justice vyměřila 2,5 roku vězení pro porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Opoziční lídr tvrdí, že obvinění proti němu jsou vykonstruována a mají za cíl zmařit jeho politické ambice.

Old priston with it’s bars locked up

64letý kritik ruského režimu byl do trestanecké kolonie IK-6, která se nachází zhruba 250 kilometrů východně od Moskvy, převezen v polovině června. Agentura TASS tehdy napsala, že přesun do věznice s vyšší ostrahou souvisí s tím, že vstoupil v platnost vyšší trest za podvod.

Rusové proti válce: doma trest, ve světě pohrdání

Navalnyj uvádí, že v trestanecké kolonii vstává v šest hodin ráno a následně sedm hodin pracuje u šicího stroje. Sedí i po práci, a to na dřevěné lavici pod Putinovým portrétem.

„Volá se to ‚výchovné aktivity‘,“ podotýká opozičník s tím, že stejné činnosti se věnuje v sobotu po práci i v neděli, kdy má mít volno. V rámci „oddechu“ pak poslední den v týdnu sedí v místnosti s dřevěnou lavicí a Putinovým portrétem deset hodin.

Nejnovější zprávy

Similar articles